Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Druid napsal(a):

Tak na Bari se ten zakaz letu nevztahuje, ne? Vsak je hodne na jihu a vsechny ty jmenovane regiony v narizeni byly na severu Italie, nebo se pletu?

A ja se musim priznat, ze mi prijde celkem logicke, ze zakazou jen smer z Italie do CR a ne opacne. Stat tu chce omezovat pohyb osob, coz neni jen tak. Podle me CR nema pouzitelny argument, kterym by mohla obhajit zakaz letu v opacnem smeru.

Jako v praxi zakázat lety jen jedním směrem? Ty letadla se tam pak budou hromadit když nebudou moci letět zpět...a na letišti bude zase spousta lidí čekat a nebudou mít čím letět.

0 Citovat

Já mám s Easyjetem PRG-MXP na 21.3. a teď jsem se checknul a v pohodě :)  Nic o zrušení nepsali.

0 Citovat

Ještě to bude sranda. Má to být zrušené od zítřka a lidé podle všeho ještě nedostali žádnou notifikaci :-D To už třeba na tu kompenzaci bude, jestli mail budou rozesílat zítra v devět dopoledne pro lety v šest ráno.

0 Citovat

Ryanair zjevně ruší jen 2 dny dopředu. Zítra je zrušené z Prahy vše, v pátek ještě není zrušené odpolední Bergamo a od soboty nic. Zjevně doufají, že to časem odvolají, tak nic dál neruší. 

0 Citovat

Když slyším ty lidi venku a v MHD, mám podezření na koronavirus u každého druhého kašlajícího. Třeba včera jedna matrona v tramvaji. I tuberák by kašlal míň jak ona. Hezky jsem se odklidil do opačné části vozu.

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_remy

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Jako v praxi zakázat lety jen jedním směrem? Ty letadla se tam pak budou hromadit když nebudou moci letět zpět...a na letišti bude zase spousta lidí čekat a nebudou mít čím letět.

Tak můžou dělat rotace, tak jak je dělá třeba Volotea. Například: Praha - Bergamo - Madrid - Praha. Třeba Volotea běžná léta třeba Bordeaux - Praha - Lyon - Praha - Nantes, kde to letadlo končí.

0 Citovat

Tak jak jsem psal včera. Z IT budou litat prázdné letadla a do IT s cestakama, aby měli šanci IT se dostat pryč. 

0 Citovat

Ono ta letadla létají stejnak poloprázdná. V neděli NAP-VIE a 63 volných míst a Neapol zrovna nepatří mezi nějak extra zasažená místa.

0 Citovat

Michale ono jde o to, ze než se to rozneslo do IT, tak ta IT litala v zimě plna na všech linkách. Toto je proste odpovídající stav v posledních dvou týdnech.

0 Citovat

Tohle jsem samozřejmě myslel jako příspěvek k epidemii a ne že je to tak normální stav. Prostě i bez zákazu jsou ta letadla poloprázdná a dá se čekat seškrtání spojů.

0 Citovat

Aknelka napsal(a):

Zajímalo by mě, jestli už někomu z Vás  konk. EasyJet let změnil nebo zrušil? V mediích tato informace proběhla, že to budou rušit, ale zatím mají oznámení ze 29.2. kde o zrušení nepadlo jediné slovo. Jsem zvědavá, jestli se vůbec něco bude dít..


@Aknelka  Včera mi přišel od EasyJet mail o zrušení letu Benátky-Praha 8.3., let tam 5.3. zrušený není. 

0 Citovat

Martin V napsal(a): Aha, díky moc za info... hm to je blbý no, že třeba zruší jen jeden směr...  a za tu zrušenou Vám částku vrátí? My letíme až v dubnu, tak uvidíme co bude.


@Aknelka  Včera mi přišel od EasyJet mail o zrušení letu Benátky-Praha 8.3., let tam 5.3. zrušený není. 

0 Citovat

Bookuje teraz vobec niekto dovolenky na obdobie pred letom? 

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Při sprchování dnes ráno jsem si všiml, že se mi na zadku objevil červený pupínek. Nemůže to být ten koronavirus?

Tak je to v cajku, byl to normální jebák -  vymáčknul jsem ho.

0 Citovat

Terézia napsal(a):

Bookuje teraz vobec niekto dovolenky na obdobie pred letom? 


Ano.
0 Citovat

Terézia napsal(a):

Bookuje teraz vobec niekto dovolenky na obdobie pred letom? 


Ne. Já už tam tři mám :(
0 Citovat

Terézia napsal(a):

Bookuje teraz vobec niekto dovolenky na obdobie pred letom? 

Ano. 7.-10.3 Eilat.

26.3.-30.3 Madrid

30.3. - 3.4. Služebka Frankfurt

Na duben/květen asi nějaký balkán.

Jedině se bojím ať se nezvrhne ten Madrid a dostanu se přes Vídeň do toho Německa. Zrušil bych to ale mám tam skrz nestornovatelné vlaky 4k a to se mi nechce rušit. Ubytko můžu zrušit ještě týden.

0 Citovat

Tak ryanair mi uz zrusil i cestu do Italie: PRG - TSF 13.3. Takze neni pravda, ze se rusi jen lety z Italie.

0 Citovat

tgm napsal(a):

Tak ryanair mi uz zrusil i cestu do Italie: PRG - TSF 13.3. Takze neni pravda, ze se rusi jen lety z Italie.

Taky mi ted prisel email. Jde ti vratit penize? Kdyz kliknu u rezervace na "Vrátit peníze" tak mě to přesměruje na hlavní stránku a nemohu nic jinýho dělat :/

0 Citovat

Ahoj,

máme letět 20.3. do Benátek s Ryanairem. Letenky jsou kupovaný přes Kiwi (nevim, co to bylo za zkrat), každopádně mi přišel včera dost jasný email od Kiwi podpory, že žádný letenky se neruší a že to normálně lítá. Nicméně jak všude čtu různý informace, tak vůbec nevím jak řešit ubytko, kde se nám pomalu krátí možnost stornovat zdarma. Nemáte někdo náhodou zkušenosti přímo s tímto termínem letu?

Díky.

0 Citovat

trosku na odlahcenie

https://www.youtube.com/watch?v=jeQXeRO6rJc

0 Citovat

tgm napsal(a):

Tak ryanair mi uz zrusil i cestu do Italie: PRG - TSF 13.3. Takze neni pravda, ze se rusi jen lety z Italie.

Předpokládám, že ti let zrušili kvůli tomu, že nenaplnili kapacitu. To se dělo a děje běžně. Nikdo tu přece nikdy nepsal že jiný let než z Itálie ti aerolinky nemůžou zrušit, tak nevím o čem tady točíš. 

0 Citovat

John Gregor napsal(a):

vůbec nevím jak řešit ubytko, kde se nám pomalu krátí možnost stornovat zdarma.

Nejlepší je zrušit zdarma, dokud to jde. V případě vycestování tam bude teď volných pokojů dost a asi i levněji.
0 Citovat

Radek napsal(a):

Taky mi ted prisel email. Jde ti vratit penize? Kdyz kliknu u rezervace na "Vrátit peníze" tak mě to přesměruje na hlavní stránku a nemohu nic jinýho dělat :/


jo, jde mi to.
0 Citovat

Breathe napsal(a):

Předpokládám, že ti let zrušili kvůli tomu, že nenaplnili kapacitu. To se dělo a děje běžně. Nikdo tu přece nikdy nepsal že jiný let než z Itálie ti aerolinky nemůžou zrušit, tak nevím o čem tady točíš. 


V mailu stoji toto: "s upřímnou lítostí Vám sdělujeme, vzhledem k dopadu COVID-19 v Itálii, Ryanair byl nucen zrušit váš let FR8260 from Prague to Venice (Treviso)...". Neoficialne mozna kvuli nenaplnene kapacite, nevim. Nerikam, ze se to nedeje bezne. Par prispevku zpet nekdo psal, ze se rusi pouze z Italie, ale situace je uz dnes jina.

0